Jmenuji se Veronika, jsem koučka, ale hlavně jsem máma..

Když jsem vstoupila do výcvikového modulu Transformačního koučování, tak mi hlavou problesko - super, paráda, zase se něco nového naučím, moc to nikde ale ventilovat nebudu a uvidím co se z toho vyklube. Snažila jsem se řídit heslem "Každá zkušenost, dobrá zkušenost". A jestli patříte k těm typům osob, které když něco nového začnou ve svém životě objevovat, začne Vám to dávat smysl, přicházíte si sami na nové myšlenky, nápady a i si chcete plnit konečně své sny (to je vážně jízda), tak se štěstím tetelíte a chcete svému nejbližšímu okolí všechno ihned nejlépe barvitě povyprávět.

Práce na sobě je bezesporu to, co jsem chtěla od prvopočátku. Ale když přijde na tuto cestu i váš potomek, dostane to zcela jiný rozměr. Moje dcera sledovala dlouho, že po večerech a o víkendech hodně čtu, dělám si výpisky, poslouchám výuková videa a přišla za mnou s tím, co se to vlastně děje. Byla jsem zprvu velmi opatrná a nastínila jsem jí v základu oblast koučování. Z její reakce jsem pochopila, že i 10letá holčička už není zas tak malá, ale chápe a hlavně vnímá své okolí. Když na mě vybalila "Aha, tak teď už chápu, proč mi pokládáš trochu jiné otázky!" a tímto se u nás doma roztočil zajímavý a hravý kolotoč. Zapisovala jsem si nejdříve potají její hledání odpovědí na mé otázky, ale když na to přišla (ty děti jsou vážně chytřejší než si myslíme), odkryla jsem jí svoje karty. A dnes jsme na tom tak, že věta: "Mami, dáš mi zase otázku" ve mě vzbuzuje hravost nás obou, chuť hledat nové odpovědi, sledovat její myšlenkové pochody, pozorovat její vývoj a největší přidaná hodnota je otevřenost a upevňování našeho vztahu. Malá vsuvka - po pevném a zdravém poutu prahnou téměř všechny maminky. Co myslíte?

A zde vznikla myšlenka rozvinout toto téma ve formě seriálu krátkých rozhovorů, které Vám přináším k zamyšlení.


Poznámka autorky : 

Hovory reprezentují vlastní zkušenost, tak jak ji každodenně prožíváme. Tomu odpovídá i výrazová forma textu, ve kterém uvádím autentické odpovědi mé desetileté dcery. V podstatě je to dílo okamžiku.