O projektu


Tento projekt vznikl jako nenápadné sdílení snu...

Dne 21.7. - 23.7.2023 proběhlo v Praze setkání a workshop se zakladatelem školy koučů CoachVille v USA Davem Buckem a zakladatelem školy koučů CoachVille EU Alešem Vránou.

Součástí workshopu bylo sdílení vize, kam chceme směřovat a co je naše poslání. A tady se stalo to úžasné… Ve skupince se potkala Petra, Lenka a Jozef. Během chvíle nám bylo jasné, že máme stejnou vizi a záměr a začali jsme toto téma rozvíjet.

Jak pomoci ke zlepšení v našem školství? Víme, že schéma školství stojí na třech vrcholech trojúhelníku. Pedagog - Žák - Rodič. Aby opravdu došlo ke změně, je potřeba pečovat o všechny tři vrcholy trojúhelníku. Proto jsme se rozhodli začít s pomocí pro pedagogy, kteří jsou často na pokraji vyhoření. V tuto chvíli jsme oslovili naši kolegyni Evu, která je sama pedagožka, aby nám s tím pomohla. V průběhu tvoření začátku projektu nám došlo, že s podobnými tématy se potýkají i pracovníci v neziskových organizacích a pečujících profesích. A tak vznikl náš projekt, který kromě koučování bude nabízet i workshopy.

Naším záměrem je pomáhat našimi dovednostmi jako průvodci a rozšiřovat základnu kolegů koučů a zároveň vytvořit workshopy pro děti i rodiče, abychom pomohli zlepšit vzájemnou komunikaci, porozumění a respekt nejen ve zmíněném trojúhelníku.